Přijímání nových žáků

 

Elektronickou přihlášku ke studiu v ZUŠ Kaplice vyplňte zde:

https://www.klasifikace.jphsw.cz/prihlaska.php?&uid=k334

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vážení rodiče, milí žáčci, předpokladem pro přijetí do naší umělecké školy je složení talentové zkoušky.


Talentové zkoušky probíhají ve dvou kolech - 1. kolo obvykle v předškolních třídách mateřských škol, 2. kolo je určeno pro ty, kteří nenavštěvují mateřské školky, či se z jiných důvodů nemohou zůčastnit v 1. kole - to bývá v odpoledních hodinách a přijít můžete v doprovodu rodičů.


Studovat můžete obor hudební a výtvarný.


Co Vás u zkoušek čeká?

Hudební obor - zazpívat 1 libovolnou píseň, zopakovat vytleskáním jednoduchý rytmus, zazpívat jednotlivé tóny a jednoduché melodie.

Výtvarný obor - nakreslit obrázek


V hudebním oboru nabízíme studium v těchto studijních zaměřeních: hra na zobcovou flétnu, klarinet, saxofon, trubku, pozoun, baryton, tenor, tubu, bicí nástroje, akordeon, klavír, elektronické klávesové nástroje, housle, violoncello, kontrabas, kytaru (elektrickou kytaru), baskytaru, sólový zpěv, sborový zpěv.

Ve výtvarném oboru Vás postupně seznámíme s kresbou, malbou, grafickými technikami, modelováním z keramické hlíny, dáme Vám možnost naučit se lépe fotografovat, upravovat fotografie, seznámíme Vás se základy grafického designu a typografie, umožníme Vám poutavou formou seznámit se s dějinami umění i s tím, co se na výtvarné scéně děje právě teď. Je toho ale ještě mnohem více...

všichni jste srdečně zváni...

Děti, které prokáží předpoklady pro studium mohou být - z důvodu omezené kapacity školy - zařazovány pouze na uvolněná místa v různých studijních zaměřeních.